Aktualności

  • Subskrybuj nas

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

Data: Październik 5, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

WIELICZKA 001

Dn. 28.09.2017r. klasa I wyruszyła  na swoją pierwszą wycieczkę (w szkole) – do Kopalni Soli w Wieliczce wraz z wychowawczynią  Lidią Żurawską oraz rodzicami.

W kopalni było ciemno  i nie było okien, a mimo to wszyscy dzielnie pokonywali kręte schody i długie korytarze, gdyż naszym głównym  celem było odkrycie Solilandii. Po drodze do niej dzieci wykonywały różne zadania, odkryły wiele bajkowych postaci, zdobyły wiele informacji, poznały legendę o św. Kindze, podziwiały wiele rzeźb solnych, oraz same sprawdzały  solną rzeczywistość językami. Atrakcją był również krasnal, który zadbał o nasze humory i dobrą zabawę. Gdy doszliśmy do Skarbnika rozpoczęły się zagadki, pytania quizowe i nagrody. Najodważniejsza dziewczynka została królową. Chłopaki kilofami odkopali  pierścień, który jej wręczyli. Było dużo śmiechu  i pozytywnej energii . W sali kinowej kopalni  oglądaliśmy film w 5D o pracy pod ziemią w dawnych czasach  oczywiście w specjalnych okularach, siedząc na kosmicznych podświetlonych kostkach. Na powierzchnię wyjechaliśmy windą, w samym środku miasta. Po zakupieniu pamiątek poszliśmy na rynek oglądać Malowidło 3D Solny Świat

Atrakcją tej wycieczki  była  również zabawa na pobliskim dobrze wyposażonym i bezpiecznym placu zabaw.

Następnie wyruszyliśmy do  Krakowa nad Wisłę do Wawelskiego Smoka, który co chwilę ziajał ogniem. Pogoda była wprost wymarzona dla nas, mogliśmy bez pośpiechu spacerować opalając się w promykach jesiennego złotego słońca.

Na godz.18.00 wróciliśmy do Książa Wielkiego. Oby wszystkie wycieczki były tak udane jak ta pierwsza.

 

Tagi:

Wyśli komentarz