Wycieczka do Krakowa – Mały Książę i samoloty

Data: Październik 1, 2015 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

55bf51f044c35_o,size,933x0,q,70,h,89117a

Wycieczka do Krakowa -Mały Książę i samoloty

Dnia 26 września 2015r. uczniowie klasy II „b” ze swoją wychowawczynią Panią Lidią Żurawską i rodzicami zaplanowali wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Niestety pogoda pokrzyżowała plany i rano w szybkim tempie uruchomiony został PLAN „B” czyli wyjazd do Krakowa.
Najpierw w Multikinie obejrzeliśmy film „Mały Książę”. Film bardzo wzruszający i mądry. Każdy w nim znalazł coś dla siebie: dzieci zaskakujące i ekspresyjne akcje a dorośli mogli się „na chwilę zatrzymać” i przemyśleć parę życiowych tematów m.in. „CO JEST NAJWAŻNIEJSZE W ŻYCIU DZIECKA”.
Po filmie pojechaliśmy do „Muzeum Lotnictwa Polskiego”. Oglądaliśmy ekspozycje w budynkach, hangarach i na świeżym powietrzu. Chłopcy byli w swoim żywiole – czołgi, śmigłowce, rakiety, samoloty często występujące w ich rysunkach mogli skonfrontować ze swoimi wyobrażeniami. Popularnością cieszyły się również stanowiska doświadczalne i multimedialne pozwalające choć na chwilę oderwać się od ziemi i poczuć się jak prawdziwi piloci.
Plan B okazał się trafiony, bo chociaż „w czasie deszczu dzieci się nudzą” to na pewno ten deszczowy dzień nudny nie był – a my tylko troszkę „pokropieni” wróciliśmy do domu w fantastycznych humorach, a deszcz padał, padał, padał, padał… .