Wycieczka do Muzeum Lotnictwa i Teatru Ludowego

Data: Kwiecień 23, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa i Teatru Ludowego

20 kwietnia 2017 roku uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców Magdaleny Szyniec, Jolanty Biedrzyńskiej i Danuty Solarz uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, której celem było zwiedzanie Muzeum Lotnictwa oraz wizyta w Teatrze Ludowym. Była to naprawdę fascynująca wyprawa dla każdego, kto choć trochę pasjonuje się lotnictwem. Podczas wędrówki po muzeum dzieci mogły zobaczyć 163 samoloty, 16 śmigłowców, 45 szybowców oraz wiele innych ciekawych pamiątek związanych z historią polskiego lotnictwa. Dużym zainteresowaniem cieszył się samolot An-26, do którego można było wejść i usiąść za sterami.

Po fascynującej przygodzie z lotnictwem uczniowie z wychowawcami udali się do Teatru Ludowego w Nowej Hucie na spektakl pt. „Krakowskie abecadło”.

Było to muzyczne widowisko o ciekawej historii, w którym każdej literce alfabetu przypisana jest krakowska opowieść: „Ta książeczka ci opowie różne rzeczy o Krakowie. Taka rola w niej przypadła każdej z liter abecadła. Cały Kraków poznasz wnet od pierwszego A do Z-et”. Wśród wąskich uliczek i zaułków starego i dzisiejszego Krakowa, kryją się tajemnice, bajkowe stwory, gadatliwe przekupki. Zobaczycie też legendarnego Lajkonika „o którym jak fama głosi, dzisiaj  szczęście on przynosi”, a zamiast pokemonów możecie szukać wawelskiego smoka.

Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy odwiedzimy te wspaniałe miejsca.