Wycieczka do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

Data: Czerwiec 9, 2017 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

DSCN6676

Dnia 1 czerwca 2017r. uczniowie klas 1, 2 i 3a wraz ze swoimi wychowawcami Panią Magdaleną Szyniec, Jolantą Biedrzyńską i Danutą Solarz spędzili „Dzień Dziecka” w Tokarni. Zwiedzanie Muzeum Wsi Kieleckiej- Parku Etnograficznego ukazało dzieciom jak został odtworzony typowy układ osadniczy wiosek z różnych subregionów Kielecczyzny: Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej.

Dużym zainteresowaniem cieszył się bardzo dobrze zachowany wiatrak z Grzumcina, kuźnia, liczne chałupy z regionalnym wystrojem i otoczeniem, dom organisty z Bielin, chałupa z Rokitna, drewniany kościół parafialny p.w. Matki Boskiej Śnieżnej.

Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia były gry, zabawy, konkursy oraz liczne atrakcje dla dzieci przygotowane przez animatorów. Nasze dzieci wróciły bardzo zadowolone i pełne satysfakcji, ponieważ przywiozły do domu wiele nagród.