Akcje

  • Subskrybuj nas

Z dziećmi do bibliotek!

Data: Grudzień 13, 2019 Autor: admin Kategorie: Akcje, Aktualności, Wydarzenia 0

78577192_750352358795176_4952874238986944512_n

                   4 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 1 z wychowawczynią Magdaleną Szyniec wzięli udział w zajęciach rozwijających czytelnictwo, które odbyły się w bibliotece szkolnej. Wszyscy uczniowie posiadają już karty w bibliotece i od września sumiennie wypożyczają i czytają książki. Pani Małgorzata Ozga w obecności dzieci, wychowawczyni i pani dyrektor Edyty Sychowskiej przedstawiła karty uczniów, którzy wypożyczyli do tej pory najwięcej książek. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze i otrzymali od pani dyrektor książeczki w ramach akcji Instytutu Książki:  Z dziećmi do bibliotek! „Pierwsze czytanki dla…”

Celem tej akcji  jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w  Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury.

Na koniec spotkania został ogłoszony konkurs czytelniczy, w którym uczniowie mają nie tylko wypożyczać i czytać książeczki ale również każdą z nich zilustrować w specjalnie do tego celu założonym zeszycie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec roku szkolnego.

 

Wyśli komentarz