Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Miechowie

Data: Czerwiec 23, 2019 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wychowanie, Wydarzenia 0

DSC_1121

Tuż przed wakacjami klasa V b wybrała się do Domu Pomocy Społecznej w Miechowie. Opiekę nad uczniami sprawowali: wychowawca – pani Agnieszka Pluta oraz pedagog szkolny – pani Lucyna Błaszkiewicz. Wizyta była możliwa dzięki gościnności kierownika Zespołu Terapeutyczno-Opiekuńczego – pani Sylwii Żelaśkiewicz-Nowak, a także panu Markowi Nowakowi, który przygotował dla dzieci ognisko.

Uczniowie mieli okazję już po raz kolejny zwiedzić piękne ogrody terapeutyczne wpływające pozytywnie na 5 zmysłów, którymi obdarzony jest człowiek, tj.: SŁUCHU, WĘCHU, WZROKU, SMAKU i DOTYKU. Park powstał z myślą o szczególnych potrzebach jego użytkowników– osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Na terenie parku zamontowano urządzenia do ćwiczeń i zabaw. Dominują te służące do bujania, utrzymywania równowagi i balansowania. Dzieci mogły skorzystać z atrakcji znajdujących się w ogrodach, takich jak boisko do piłki siatkowej czy palenisko otoczone drewnianymi ławkami. Wspaniała pogoda sprzyjała zabawom na powietrzu.