Zakończenie projektu „Równy start w przyszłość”

Data: Maj 31, 2013 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Programy, akcje 0

DSC01547

W dniu 31 maja 2013 roku został zakończony projekt unijny klas I – III „Równy start w przyszłość” trwający 9 miesięcy. W projekcie zostały zrealizowane wszystkie zaplanowane zajęcia. Uczniowie uczestniczący w zajęciach wyrównawczych poprawili swoje umiejętności z matematyki i języka polskiego między innymi t.j.

• technikę czytania,
  • zrozumienie czytanego tekstu,
  • ortografię,
  • redagowanie zdań poprawnych pod względem gramatycznym i stylistycznym,
  • umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 100,
  • opanowanie tabliczki mnożenia,
  • umiejętność rozwiązywania zadań tekstowych.

Zajęcia logopedyczne poprawiły sprawność motoryczną aparatu artykulacyjnego i języka. Uczniowie zwiększyli swój zasób słów i poprawili umiejętność opowiadania. Niektóre dzieci  z wadami wymowy prawidłowo wypowiadają głoski szumiące, syczące, dźwięczne.

Uczniowie uczestniczący w zajęciach gimnastyki korekcyjnej wyrównali niektóre zaburzenia w rozwoju motoryczności. Na zajęciach korygowane były zaburzenia statyki ciała i przeciwdziałanie ich utrwalaniu oraz pogłębianiu się wad postawy. Efektem zajęć jest wytworzenie silnej i wytrzymałej stabilizacji mięśniowo – ruchowej.