„Związki frazeologiczne. Wyrażenia. Zwroty. Frazy.” – Występ aktorów Agencji Artystycznej PRO-ART-KRAK

Data: Luty 15, 2019 Autor: admin Kategorie: Aktualności, Wydarzenia 0

DSC_0355

Nietypowa lekcja języka polskiego w naszej szkole miała miejsce 8 lutego. Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim zawitali aktorzy z Agencji Artystycznej PRO-ART-KRAK.
Krakowska grupa artystyczna przygotowała dla uczniów specjalny program zatytułowany  Związki frazeologiczne. Wyrażenia. Zwroty. Frazy. Program spektaklu został specjalnie pomyślany i przygotowany dla dzieci i młodzieży szkolnej jako uzupełnienie wiedzy z języka polskiego. Aktorzy w interesujący sposób pokazali młodym widzom, czym są frazeologizmy. Opowiadali także o ich pochodzeniu. Przywołali wiele przykładów zaczerpniętych z mitologii, Biblii, literatury, historii, życia codziennego itp.
Pełne humoru przedstawienie zaciekawiło uczniów, tym bardziej, że artyści zaprezentowali także swoje talenty muzyczne. Młodzi widzowie doskonale bawili się, słuchając piosenek o związkach frazeologicznych. Wielką radość sprawiła im również możliwość wystąpienia na scenie wraz z aktorami – uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności, uzupełniając przed publicznością zagadki frazeologiczne.

Pogram artystyczny został przygotowany na najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja pomoże uczniom w ich zmaganiach z związkami frazeologicznymi.